sobota, 12 października 2013

Rajstopkowe DIY

 Lubicie ocieplacze? My bardzo! Bo ile fajnych spodenek zyskuje, dzięki nim, rację bytu również wtedy kiedy robi się zimno, zimniej, coraz zimniej:) Oczywiście można założyć rajtki pod spodnie, ale Misiul za tą opcją nie przepada. Ocieplacze więc zostały przez nas zakupione. Pierwsze śliczne ale za luźne. Mieszko, to szczypiorek- długi i chudy;) Getry poczekają więc na kolejną zimę. Drugie rozczarowały nas mocno- zupełnie nie przypominały tych ze zdjęcia. W dotyku jakieś takie sztuczne i nieprzyjemne a po pierwszym dniu używania za Mieśkiem ciągnęły się kilometry nitek... O, nie, dziękujemy bardzo za takie 'cuda'! Na trzecie getry cierpliwości i funduszy brak;) W związku z powyższym postanowiłam getry- ocieplacze zmajstrować sama. Pomysłem dzielę się z Wami, bo sposób jest prosty, wykonanie ekspresowe a efekt zadowalający:) No i, sprawa kluczowa, walor ekonomiczny- getry o których pisałam wyżej, to koszt 20-30 zł, te zrobione samodzielnie- 0 zł:)
Bierzemy stare rajtki ( my mamy dwie szuflady za małych;)), chwytamy za nożyce i ciachamy ( jak na rysunku). Tnijcie jak najbliżej pięty i jak najbliżej miejsca gdzie obie nogawki się łączą- im dłuższe getry, tym fajniej układają się na nodze, można je marszczyć i rolować:)


Jak już ciachniecie- od razu zakładacie na nóżki i na spacer śmigacie- żadnego zszywania!:)

 
 
 
 

My mamy już kilka par ocieplaczy by mama, ale zdjęć doczekały się tylko te pierwsze, testowe;)

8 komentarzy:

 1. Swietny pomysł ! juz wiem co zrobie z górą rajtek mojej małej :)
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super!!! Zgapiam koniecznie bo mi się z tych sklepowych kompletnie nic nie podoba, albo wzór albo jakość tragiczna ;/ Czadowa czapa! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. no tak! Marysia dziś miała na sobie ocieplacze po raz pierwszy. wchodzę tu i co widzę-Miesio w ocieplaczach! mogłam się domyślić:) ale my mamy zwykłe, kupione. kolejne będą rajstopowe.
  Trasia

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia i przystojny model:)
  Pozdrawiam i zapraszam:) memoriems.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. hahaha ja też tak zawsze robiłam - w prostych pomysłach jest najwięcej radości :))))))))

  OdpowiedzUsuń
 6. ale świetny pomysł ... :) qrcze widziałam gdzieś,że robią długie rękawice z skarpet, ale ocieplacze z grubych rajstop... super:)

  OdpowiedzUsuń
 7. O! Świetny pomysł! Wykorzystam. :-)

  OdpowiedzUsuń