wtorek, 22 kwietnia 2014

Ludzie.

Święta, to nie ciasta i stół pełen jedzenia. To nie śnieżno biały obrus, nowa bluzka i wypucowany dom. To nie kwiaty w wazonie, dekoracje i wianki na drzwiach. To nie prezenty. To nie wizyta w kościele i - nawet- nie modlitwa. 
Święta to ludzie.
Może nie tylko Oni, bo to co wymieniłam wcześniej jest ważne, ale jestem pewna, że przede wszystkim. Że bez nich żadne Święta nie zaprzątałyby mojej głowy.
Mam to szczęście spędzać je w gronie wszystkich tych, których kocham. 
Jest On- teraz dla mnie najważniejszy. Jest Jego kuzynostwo. Potem jesteśmy my- Jego rodzice, ukochany Wujek. Jeszcze wyżej Jego Dziadkowie. Ciocia z Wujkiem. I wreszcie Pradziadkowie. Wszystkie cztery pokolenia. Komplet. Wiele dałabym za to by to się nigdy nie zmieniło... 


Kolekcjonuję chwile, w których nie uczestniczę. Obserwuję. Zapamiętuję. Chłonę. 
Wybuchy śmiechu, zaciekłe dyskusje, pogaduchy przy kawie. Interakcje w różnych składach i wariantach.
Wspólne gry, zabawy, spacery, również drobne sprzeczki.
Z satysfakcją obserwuję jak Mieszko wtapia się w naszą rodzinę. Jak mu z Nimi dobrze. A Im jest dobrze z Nim. Jak dostaje, to co ja kiedyś dostałam (właściwie dostaję do dziś), jak wiele daje On sam. 


Kiedy byłam dzieckiem, żyłam w przekonaniu, że nasza rodzina, to taka jeden na milion, że tak jak u nas, to nigdzie. I z radością stwierdzam, że do dziś mnie ono nie opuściło. I to jedno z moich marzeń największych i najważniejszych. Żeby On też tak czuł.

13 komentarzy:

 1. Pięknie! Rodzina i zdrowie to podstawa. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. My zawsze podczas świąt życzymy sobie, żeby za rok spotkać się w tym samym gronie. Żeby nikogo nie zabrakło... Nowego członka rodziny będziemy witać radośnie, ale niech nasz 'skład' będzie jak najdłużej.

  Docenić rodzinę, być w niej i czuć się wyjątkowym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, nowych powitam radośnie, nasze grono niech się powiększa, ale nie odwrotnie!

   Usuń
 3. ale piękne zdjęcia :) mimo, że po świętach stwierdziłam, że nie zjem ciasta twoje zdjęcia narobiły mi ochoty na jeden kawałeczek sernika :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hihi, przepraszam! Dobrze, że sernika w domu nie mam, bo też nabrałam ochoty;)

   Usuń
 4. Zgadzam się z Tobą w 100%. Dla mnie Święta to też ludzie, to rodzina. Raz jeden jedyny moi rodzice wyjechali na Wielkanoc na wakacje - i oni i my stwierdziliśmy, że były to najgorsze święta i już nigdy nikt nie wyjeżdża w tym czasie. Zdjęcia przepiękne, rodzinne, wiosenne. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia, wiosennie, rodzinnie, świątecznie, czegóż chcieć więcej:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czarodziejko!!! Nie mogę oczu oderwać od Waszej rodzinki. Same piękne, rasowe kobiety, przystojni mężczyźni ( z Mieszkiem na czele). I od wszystkich takie ciepło i serdeczność bije... Już wiem skąd masz to w sobie:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. jak ja lubię Twoje zdjęcia! ta atmosfera! cudnie jest

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję, dziękuję Wam wszystkim:) I jestem pewna, że Wasze rodziny też jeden na milion, też takie jak nigdzie. Dbajcie o nie jak o nic innego! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Prze-pię-kne zdjęcia! Szczęśliwi ludzie pełni ciepła i miłości, a w tle ten ogromny, śliczny ogród!

  OdpowiedzUsuń