poniedziałek, 18 listopada 2013

Na dobranoc.


Lola, Albert, Mieszko. Żywioły. Lubią się wygłupiać, skakać, płatać figle. Tych ostatnich nigdy im mało;) Są  głośni, radośni, ciekawi świata. Buzie im się nie zamykają a ich wyobraźnia, to taka przez naprawdę wielkie "W" pisana.
Kicię Kocię przeraziłoby z pewnością to dzikie trio! Od Niej mogą się dowiedzieć  chociażby tego czym są, totalnie nieznane im, nieśmiałość, lęk, obawa...
Trudno mi powiedzieć jaki jest Elmo, bo poznaliśmy go dopiero wczoraj;)
Jedno jest pewne. Wszyscy mają jakiś problem związany z  zasypianiem. 
Jaki temperament taki problem. Według Loli, Alberta i Mieszka sen, to strata czasu. Zupełnie bezsensowna przerwa w świata odkrywaniu i eksplorowaniu. Skoro jednak trzeba, skoro " Duzi" nieugięci, to może uda się zyskać trochę czasu przeciągając mycie zębów w nieskończoność? Albo "przypadkowo" zgubić piżamę lub " niechcący" wylać sok? A potem, leżąc już, w nudnym łóżku, przypomnieć sobie, że jeszcze piciu, jeszcze siusiu, jeszcze misiu... ;)
Kicia Kocia grzecznie maszeruje do łóżka zaraz po kolacji. Ba! Nawet tłumaczy swoim miśkom i lalom, że sen, to niezwykle istotna sprawa! Jednak  Kicia Kocia też nie może zasnąć. Kicia Kocia się boi! Potwora.

W końcu, ku rodzicielskiej uldze,  na każdego znajduje się metoda. Lola, Albert, Kicia Kocia, Elmo a nawet Mieszko! Śpią.


Na Kicię Kocię działa argument, że wszyscy muszą spać: niedźwiadek w lesie,myszki w polu, sikorki w gniazdku i nawet sąsiad Jacek, który jest strażakiem.
Ale nie próbujcie tego numeru z Mieszkiem czy z Lolą!

-Wszystkie ptaszki już dawno smacznie śpią.-  przekonuje protestującą Lolę starszy Brat Charlie.


Lola twierdzi, że nigdy się nie męczy! Podobnie Miesio " Ale mamo! Ja nie jestem meciony! Ja jestem zajęty, nie mogę jeśće śpać!" :)


Podczas kiedy Lola wymyśla niestworzone historie ( odsyłam do książki), Albert znajduje inny sposób na " NIE spanie". 


Najpierw prosi tatę o czytanie. Ta niewinna zagrywka zawsze działa, prawda? Przynajmniej ja, tego jednego Miesiulowi odmówić nigdy nie umiem;) 


Następnie przypomina sobie o zębach, to już powinno wzbudzić czujność taty. Dziecko upominające się o pastę i szczoteczkę? Mocno podejrzana sprawa!


Potem chce jeszcze siusiu. Tata przynosi nocnik. I pić! Tata przynosi sok. Siku zrobione, sok wylany. Tata sprząta.


Jest jeszcze szukanie lwa w szafie! Znamy to, oj znamy:) Tata Alberta jest już bardzo zmęczony...


... ale Albert przypomniał sobie jeszcze o pluszowym misiu. Tata szuka misia. I znajduje. Jak myślicie, co było dalej?:)


Kicia Kocia, zupełnie odmiennie od pozostałej części ekipy, rozumie, że sen jest potrzebny i  ochoczo wskakuje do łóżeczka ...


... jednak zamiast snu przychodzi strach.


Jeśli ktoś ma problem z nocnymi strachami- polecam Kicię Kocię ( do nabycia w każdym empiku, ma bardzo sympatyczną cenę i małe gabaryty- dla nas to ważny szczegół, bo mamy coraz większe problemy z upchaniem po regałach naszej biblioteczki;)) Polecam głównie dlatego, ze Kicia Kocia dość szybko i sprawnie znajduje sposób na nocne lęki. Z opresji ratuje ją zabawkowa postać policjanta, ostatecznie jaki potwór chciałby przyjść do domu, w którym mieszka policjant? Żaden, prawda?:)


I ostatnia  książkowa, a w zasadzie muzyczna pozycja  na dobranoc,  nasz  skuteczny od dwóch lat zasypiaczo- umilacz. To nasze kołysanki nr 1, ostatnio wyparte nieco przez audiobooki, ale co kilka dni stęsknieni- wracamy!


Dobranoc, Albercie Albertsonie-  ZAKAMARKI
Wcale nie jestem śpiąca i nie chcę jeszcze iść spać-  MEDIA RODZINA
Kicia Kocia nie może zasnąc- MEDIA RODZINA ( my wszystkie Kicie Kocie nabywamy bez problemu w empiku;))
Dobranoc ( książeczka o Elmo)- dostaliśmy w prezencie, ale jest do kupienia np TU
Stos poduszek i maluszek ( książka z płytą) - PAPILON

Ten post zmotywował mnie do odszukania śpiących zdjęć- tych pierwszych i tych ostatnich:)


9 komentarzy:

 1. Matulu... jakież rozkoszne zdjęcia śpiącego Mieszka ♥ a sleeping Prince my love! i teraz widzę jak można wypoczywać na Tosiowych pufkach :)
  uściski cieplutkie przesyłam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak, argumenty żeby jeszcze nie iść spać ;)
  Mogę wymieniać kto już śpi i my też idziemy spać. A niech śpi sobie księżyc, chmurki, misio, kamyczki, huśtawka na placu zabaw... 'Iruś nie chce spać!'

  Kicie Kocie mamy i uwielbiamy:) Czasami język mi się plącze przy czytaniu;)
  Alberta musimy chyba bliżej poznać, bo już tyle o nim słyszeliśmy.

  Śpiący książe <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za książkowe inspiracje! Śpiący Książe the best!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zwykle zachwycający model :)
  Śliczne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ediś z reguły sam mówi, że jest "meńciony" i idzie spać ;) Ale bywają chwile, kiedy przeciąga... Piciu rules ;)
  Genialnie to opisałaś, strrrasznie mi się podoba :D A fotki - super! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazdroszczę Edisia!;) Bo mój egzemplarz NIGDY nie bywa "meńciony" :)) Ratuje nas tylko konsekwencja. Już wie, że od " Idziemy spać" nie ma odwrotu;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne zdjęcia Karola, strasznie się wzruszyłam :) I nie wiem czy chodzi o wspominki Miesiowe, czy o to, że uwielbiam dzieci kiedy śpią, są wtedy tak cudownie niewinne... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Karolcia, no właśnie konsekwencja jest kluczem do sukcesu - zawsze ;) My to ćwiczymy przy sprzątaniu zabawek - jak mówimy, że trzeba sprzątnąć, to nie ma bata - ale młody i tak kombinuje :p

  OdpowiedzUsuń